top of page

Potensiaalse partneri otsinguil...

Kuigi arvame, et mehed on need, kes valivad partneri, on reaalsus teistsugune. Nii nagu loomariigis edastab paaritusmissignaale emane isend, millele isane reageerib, on see ka inimkonna puhul. 90% kõikidest partneri otsigu signaalidest väljastab naine ning mees järgides talle väljastatavaid signaale, hakkab neid järgima.

Loodus on meid varustanud suurepärase tähelepanuvõimega märgata igat vastassoo esindajat, hoolimata isegi kas seda soovime või mitte. Kui ruumi siseneb vastassoo esindaja, märkavad seda kõik, nii mehed kui naised ja meie pilgud libisevad kiirelt, otsekui läbi „skänneerides“, siseneja pealaest jalatallani, üles-alla hinnates sisenejat. Meeste pilgud liiguvad pisut aeglasemalt, kui naised seda teevad ja just seetõttu, jäävad mehed kergemini „vahele“ silmitsedes kaunist naist. Ka on mehed orienteeritud esmakohtumisel pigem naise väljanägemisele samas kui naised hindavad meeste potensiaalset valmisolekust järglaste eest hoolitsemiseks ning naised on pigem orienteeritud nö. positsioonile ja võimule. Kuid nagu öeldakse:“Erandid kinnitavad reegleid“.

Kui tehti katse, kus paluti hinnata naistel hinnata meest kui võimalikku potensiaalset partnerit, siis juhul, kui mees oli riietatud lihtsalt, nö. nägi välja nagu keskmise sissetulekuga mees, hindasid naised teda 10 palli süsteemis, 2-4 punkti vääriliseks, ega polnud eriti huvitatud temaga kohtingule minemast. Kui sama mees oli aga riietatud elegantse busineesmehe vormis, tõusis ta edu märgatavalt 7-9 pallini.


Naiste välimuse hindamisel eelistasid mehed keha proportsioone ja seksikust, kuid samas olid rõhuasetused erinevate kehaosade suurustele varieeruvad, st. puudusid eelistused rindade suuruse, ümarate vormide jne. suhtes.


Huvitav on aga fakt, et naistel, kellel oli ovolatsiooniperiood, kandsid ööklubides lühemaid seelikuid ning nad paljastasid enam enda käsivarsi, dekolteed jne. Sellist käitumist võiks nimetada ka kutseks meessoole “Võta mind“.

Ka on paljud uuringud näidanud, et naised, kes kannavad punast tooni rõivaid, on potensiaalse partneri otsinguil ning punase värvi kui enim tähelepanu köitva värvi kogu värvigammast, kirglikus alatoonis, ei kahtle ilmselt keegi.

Reegel nr. 1: kui soovid leida uusi tutvusi, ära konuta seltskonnas viibides paigal, vaid liigu ringi, sest loodus on meid loonud märkama liikuvaid objekte

Reegel nr. 2: kui oled mees, siis jäta pigem mulje, et oled edukas ja võimeline potensiaalsete järglaste eest hoolitsema

Featured Posts
Recent Posts
Archive
bottom of page